Tanınmış Marka Tescili

Marka oluşturmak için gerekli olan tek şey yaratıcılığınızı kullanmak. Bir marka olmak ve bu markayı büyüterek Türkiye genelinde hizmet vermek oldukça kolay olarak görülüyor. Markanın oluşturulması için tescil oldukça önemlidir. Aynı şekilde tanınmış marka tescili ve bu tescil işlemlerin nasıl yapıldığı merak edilen bir konu olarak görülüyor.

Marka Neden Tescil Ettirilir?

Bir markanın kendine özgün olması ve bir başka kişi tarafından kullanılmaması adına yasal olarak tescil süreci yapılıyor. Bu süreç belirli bir takım kuralları içine alıyor. Tescilin yapılması ve markanın kullanılması için isminin kurallara uygun olması ve daha önceden kullanılmamış olması önem taşıyor. Tanınmış markaların ise tescil başvuruları daha özenli olarak inceleniyor. Markayı kuran kişi henüz tescilini almamışsa ve marka tanınmış hale gelmişse isteyen herkes o markanın tescili alabiliyor. Bu durumda yasal hükümler göz önünde bulundurularak sonuca varılıyor.

Marka Tescil Süreci

Marka tescili için bir kaç adımın uygulanması gerekli oluyor. Bu adımlar uygulandıktan sonra belgeler hazırlanarak tescil işlemlerinin yapılaması sağlanıyor.

Bu adımlar şöyle sıralanabilir;

  • Markanın benzerlik araştırması yapılması
  • Aynı veya benzer yok ise, başvuru işleminin yapılması
  • 8-12 ay arasında sonucun değerlendirilmesi
  • İtiraz olmadığı taktirde tescil işlemlerine geçilmesi
  • Tescil düzenlemesi ve harçların ödenmesi

İşlemler yapıldıktan sonra marka tescili yapılabiliyor. Bu süreç uzun bir zaman dilimini kapsıyor. İtirazlar varsa bunlar değerlendiriliyor. Bu nedenle pek çok kişi tescil işlemlerinden kaçınabiliyor.

Ancak bu konu hakkında danışman olarak yanınızda yer alıyor ve hizmetimizi en doğru şekilde sağlıyoruz.

Markalaşmanın Önemi

Markalaşmanın önemi ve bir marka olunduktan sonraki imkanlar oldukça fazla oluyor. Bu nedenle markalaşma işlemleri uzun sürse de tescil işlemlerinin yapılması gerekli görülüyor. Herkese özel danışmanlık imkanları da bu şekilde yapılıyor. Hizmetimizin kalitesinin yanı sıra marka isim, logo ve hizmet alanlarını dikkate alıp, inceleyerek en doğru şekilde yardım sağlıyoruz. Bu sayede tanınmış marka tescili de belirli süreçlerin ardından yapılabiliyor. İnde elenip sık dokunan bir süreç olduğu için bu imkanlardan faydalanılması ve doğru şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi önem taşıyor.